Reiki Seminerleri

 

usui

Usui

1.aşama semineri,  kişinin elleri ile enerjiyi aktarmayı ve kendisine / başkalarına Reiki uygulaması yapabilmeyi öğreneceği Seminerdir. Seminerde alttaki konularda çalışılır…

Reiki Nedir, nasıl çalışır?,

Reiki’nin Tarihçesi,

Çakra ve Aura hakkında detaylı bilgiler,

Hastalıkların neden ve nasıl olduştuğu,

Reiki ve Bio Enerji arasındaki fark,

Reiki nerelerde, nasıl kullanılır,

Kendine ve başkalarına uygulama teknikleri…

 1.Aşamanın içinde ayrıcaReiki (Mikao Usui) Teknikleri de mevcuttur… Bunlar;

Gassho, Reiji-Ho ve Chiryo
Bunların Reiki’nin üçayağı olduğunu varsayabiliriz. Bu uygulamalar Reiki’nin kanatlarıdır.
Gassho meditasyonunun, Reiji-Ho’nun ve Chiryo’nun algılarda farklılaşmada büyük rolü vardır. Seminer de ayrıca Joshin Kokyuu-Ho / Nefes Alma Tekniği, Byosen / Tarama Tekniği, Chiryo / tedavi uygulama, Reiki Matvashi / Reiki Grup Egzersizi gibi çalışmalar vardır.

 

Reiki 2.Aşama

Reiki 2.Aşama

REİKİ 2.AŞAMA SEMİNERİ:

Yaygın uygulamada 2.aşama semineri bir günde verilir. Reiki’nin 3 sembolü öğretilir. Böylelikle koruma/arınma çalışması yapmak, uzağa enerji göndermek ve bilinçaltı çalışmaları yapmak mümkün olur.

Ben Reikinin 2. aşamasını  iki bölüm halinde veriyorum. Bunun nedeni, bana göre Reiki’nin kalbi olan bu aşamanın, daha detaylı, derinine, felsefesine inerek ve özümsenerek öğrenilmesi.

REİKİ 2A SEMİNERİ: Bu seminerde koruma sembolü (1.sembol) ve uzağa enerji gönderme sembolü(3.sembol) öğretilir ve bunlarla ilgili detaylı çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar aynı zamanda 2B SEMİNERİ’nde öğrenilecek olan mental çalışmalara hazırlık niteliğindedir.

REİKİ 2B SEMİNERİ: Bu seminer 2A çalışmalarının tamamlanmasını takiben verildiği için, iki bölüm arasındaki süre, öğrenciden öğrenciye değişir. 2B’de ise mental sembol (2.sembol) öğretilir. Mental sembol, direkt bilinçaltımıza yönelik çalışmalar içerdiğinden ve yapılacak çalışmalar, bilinçaltımızdaki olumlu olmayan kalıpların olumluya dönüşmesi üzerine olduğundan, önem verilmesi ve dikkatli kullanılması gerekir.

 

Reiki 3.Aşama

Reiki 3.Aşama

REİKİ 3.AŞAMA SEMİNERİ :

A) Üstadlığa hazırlık çalışmasıdır. Bu aşamada kişi üstadlık sembolüne inisiye edilir. Uzun süren çalışmalar, meditatif ve kişisel arınmaya yöneliktir.

B) Üstadlık aşamasıdır. 3 A’dan en az bir yıl sonra verilir. İnisiasyon uygulama bilgileri aktarılır. Uzun süren bir çalışmadır. Kendisini Reikiye adayacak olan kişilere verilmelidir.

DİĞER SEMİNERLER:

Enerji Dengeleme

Enerji Dengeleme

ENERJİ ŞİFACILIĞI SEMİNERİ:

Bu Seminer Reiki’nin klasik aşamalarının içinde yoktur, kökeni Tibet’dir. Seminerin özel bir inisiyasyonu vardır ve kişinin enerjiyi daha iyi algılayabilmesi ve sezgilerini takip edebilmesini kolaylaştırır.

Seminerin içeriğinde;

Çakra ve Aura üzerinde detaylı çalışmalar, temizlik ve dengelemeler,

Beden üzerinde romatizmal ağrılar, boyun ağrıları, sırt ağrıları, bel ağrıları, eklem ağrıları, kemiklerle ilgili sorunlar, omurga ile ilgili sorunlar, iç enerji dengelemesi’ne yönelik çalışmalar,

Farklı bir Çakra Dengelemesi,

Beden üzerinde ve içinde enerji taraması ve blokajlı bölgelerin tespiti gibi uygulama çalışmaları vardır.

Bu Seminere katılabilmek için Reiki 2.Aşama Seminerini  tamamlamış olmak gerekir.

Bilinçaltı Köprüsü

Bilinçaltı Köprüsü

 

BİLİNÇALTI/IŞIK KÖPRÜSÜ SEMİNERİ:

Bilinçaltı sorunların bu hayata yansımalarını şifalandırmak için yapılan bir çalışmadır. Reiki Master’lığına aday olan kişilere yöneliktir.

 

UYGULAMALAR

KİŞİYE ÖZEL ENERJİ DENGELEME

Reiki’nin ileri teknikleri kullanılarak yapılan bu uygulamada kişinin fiziksel bedenini enerji ile besleyen tüm çakralar, meridyenler ve ara kanallarda oluşmuş tortular / blokajlar temizlenerek enerjinin bedeni dengeli olarak beslemesi sağlanır. Uygulama sonrasında kişinin enerjisi dengelenir ve topraklanarak üzerinde gereksiz biriktirdiği olumsuz enerjilerden arınması sağlanır. Kişi bu uygulama sonrasında kendini tazelenmiş ve hafiflemiş hisseder. Uygulama kişinin durumuna göre 1-1:30 saat sürer.

 

Tijen AYKUT ÇORBACI

Usui Reiki Master/Eğitmen